Ulaşım ve Konaklama

ULUSLARARASI SİNOPE VE

KARADENİZ ARKEOLOJİSİ SEMPOZYUMU

 

Tarih:             14-15 Ekim 2017

Yer:                Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli

                                    Adres: Abalı Köyü Akliman Mevkii, 57000, Sinop

                                    Telefon: 0368 287 62 00

                                    Faks: 0368 287 61 64

                                    E-mail: uygulamaoteli@sinop.edu.tr

                                    Web Sitesi: http://uygulamaoteli.sinop.edu.tr

 

Ulaşım:

Havayolu

Sinop’a havayolu ile ulaşım yalnızca İstanbul üzerinden mümkündür. İstanbul’dan Sinop’a Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları’nın her gün kalkan iki seferi bulunmaktadır (TK2842 – 08:50 seferi ile TK2844 – 16:10 seferi). Ayrıca Pegasus Hava Yolları da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan olacak şekilde tek bir uçuş ile Sinop’a sefer yapmaktadır (PC2890 – 06:45 seferi)

Otobüs

İstanbul, Ankara, İzmir gibi merkezlerden Sinop’a otobüs ile doğrudan ulaşım mümkündür. Farklı şehirlerden gelecek katılımcıların, ilgili otobüslerin güzergâhlarını önceden öğrenmeleri; geliş tarih ve zamanlarını programlamaları tavsiye edilmektedir.

Sinop Havaalanı’ndan ve Sinop Otogarı’ndan Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’ne ulaşım, 13 Ekim 2017 Cuma gününden başlayarak sempozyum süresince her gün Sinop Üniversitesi tarafından sağlanacaktır. Şehir merkezine gitmek isteyen katılımcıların ise Sinop Havaalanı’ndan ve Sinop Otogarı’ndan merkeze giden otobüs, minibüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanmaları gerekmektedir.

Konaklama

Sempozyuma bildirisi kabul edilen katılımcıların konaklama ve yemek masrafları Sinop Üniversitesi tarafından karşılanacaktır.